اشتراک تجربیات قبولی در آزمون دکتری مدیریت

آزمون-دکتری-مدیریت

#1

باسمه تعالی
ضمن تبریک به همه عزیزان پذیرفته شده در آزمون دکتری مدیریت
لطفاً تجربه های قبولی خود را در زمینه مطالعات، مصاحبه ها، آزمون ها، کتاب های مفید و کاربردی ارسال فرمایید.


#2

باسلام
به نظر حقیر قبولی در آزمون دکتری جنبه های معرفتی و غیر معرفتی خود را دارد.اینکه کدام از اینها بر دیگری می چربد در دانشگاه های مختلف بلکه در گروه های آموزشی مختلف متفاوت است. با این حال می توان گفت که اگر حداقل های ابعاد غیر معرفتی را نداشته باشید قوت جنبه های معرفتی به کار شما نخواهد آمد. قوت و درخشندگی شما در جنبه های معرفتی خود بر ابعاد غیر معرفتی موثر است و تصویر مثبتی از شما ایجاد می کند. بنابراین داوطلب آزمون دکتری باید خود را برای ورود به چنین میدانی آماده کند.
جنبه ی معرفتی شامل رتبه ی شما در آزمون و آزمون کتبی یا شفاهی دانشگاه و رزومه علمی و اجرایی شما مورد نظر است و جنبه های معرفی موارد متعددی را شامل می شود. عرض کردم حتی رتبه ی شما می تواند جنبه ی غیرمعرفتی داشته باشد.لباس شما. نحوه صحبت کردن شما. طرز برخورد و واکنش به در روز مصاحبه و… .
جنبه ی معرفتی نباید خیلی شما رو مشغول کند صرفا باید حواستون بهش باشه و سعی کنید نگاه مثبتی از خود بجای بگذارید و احساس بشه که شما آدم فهمیده و به درد بخوری هستید.
جنبه ی معرفتی صحبت های زیاد وجود داره ولی مهم ترین نکته در این جنبه استفاده از تجربیات افراد موفق سال های گذشته است. قبل از صحبت با حداقل ۳ نفر از موفقین آزمون کار خودتونو شروع نکنید. ولی بعد از اینکه شروع کردید به راهتون شک نکنید بلکه اصلاحات جزیی انجام دهید.
یکی از جنبه های سلبی اذیت کننده اینترنت و فضای مجازی است. واقعا توانایی ترک یا استفاده بسیار کنترل شده از آن سهم بسزایی در تمرکز و موفقیت شما خواهد داشت.
برنامه ریزی داشته باشید ولی برنامه ریزی کلی نه ساعتی و خیلی دقیق. مثلا توی یک درس بگویید که اولویت منابع چیاست و هرکدام کی باید مرور بشن و…بعدش همونو اجرا کنید. برنامه زنجیره ای داشته باشید و سعی کنید به همه آن برسید ولی اگر هم نرسیدید اشکالی نداره چون شما با برنامه ریزی زنجیره ای به اولویت های آن درس رسیده اید و جای نگرانی نیست.
دو یا سه هفته ی آخر رو مرور کنید. مرور مطالب علاوه بر کمک برای استفاده از محفوظات خود؛ حس اعتماد به نفس را در شما ایجاد می کند و با آرامش ازمون خواهید داد.
آرزوی موفقیت برای تک تک عزیزان خواننده دارم.


#3

باسمه تعالی
خیلی ممنونم جناب آقای واثقی لطف کردید. دوستان دیگر هم تجربیات را در اینجا قرار دهند لطفاً